TESİSLERİMİZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TESİSLERİMİZ

iSHAKOL’un 4. Üretim tesisleri Gebze Organize Sanayi Bölgesinde 2012 yılında faaliyete başlamıştır. Türkiye’nin en gelişmiş sanayi bölgesi olan Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’nin en büyük ulusal ve uluslararası firmalarını bünyesinde barındırmaktadır. 15 milyon USD yatırım bütçesi ile kurulan yeni tesislerimizde akıllı bina teknolojileri kullanıldı. İş sağlığı ve güvenliği, çevresel değerlerin ve ekolojik dengenin korunması konularında Avrupa Birliği Standartları temel alındı. Yeni fabrikamız mevcut düzen ile yıllık 30.000 ton üretim kapasitesine sahip. Tesislerimiz sadece makina takviyesi ile mevcut kapasiteyi % 100 arttıracak şekilde modüler olarak tasarlandı. Arsamız içerisinde bulunan rezerve parsel de kullanıma dahil edildiği takdirde üretim kapasitesi yıllık 150.000 tona kadar çıkabilecektir.

100 yıla yaklaşan üretim tecrübemizi, son teknolojiye sahip tesislerimizle bütünleştirerek, üstün performanslı ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturmaktayız. 1.200’ün üzerinde standart ürün çeşidi ile yıllık 1.500.000’dan fazla evin boya ihtiyacını karşılayabilecek kurulu üretim kapasitesine sahip yeni fabrikamız Avrupalı ve Amerikalı yatırımcıları dahi hayran bırakmaktadır. Türkiye geneline yayılmış olan satış kanallarımıza sevk edilen online siparişler, üretim teknolojileri ve bilgi teknolojilerinin optimal kullanımı sayesinde; 48 saat içerisinde üretilip lojistik birimine teslim edilmektedir.

Bilgi Teknolojilerini kullanmaya 1980 öncesinde basit elektronik muhasebe makinelerin kullanımıyla adımını atan firmamız, 25 yıl boyunca muhtelif platformlarda yazılım üreterek geliştirdiği bilgi sistemini 2003 yılında İsveç kaynaklı bir ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımı olan Jeeves Enterprise sistemine taşımıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte her yıl güncellenen yazılım ve donanım sistemlerimiz sayesinde dahili ve harici birimlerimiz elektronik ortamda ahenk içerisinde çalışmaktadır. Teknoloji üzerine yaptığımız yatırımlar, mükemmel ürün ve mükemmel hizmet olarak piyasaya yansımaktadır.

Türkiye’nin ilk milli boya üreticisi olarak, kalite ve inovasyona verdiğimiz önem sonuçlara da yansıyor. Nano teknoloji boyaların 2006 yılında piyasaya sunulmasının ardından 2008 yılında Hybrid boyaların da tüketicilerimiz ile buluşması dinamik Ar-Ge alt yapımızın güzel örneklerinden sadece bazıları. Ürünlerimiz, farklı bölgelerin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla, özel iklimlendirme odamızda stabilite testlerine tabi tutularak reçetelendirilmektedir.

Türkiye’de yine bir ilk gerçekleştirilerek COROB renklendirme makinalarında BASF renk pastalarının kullanımına karar verildi. Üstün Ar-Ge kadromuzun konusunda uzman çözüm ortakları ile uzun süren koordineli çalışmaları sonucu Color Master Renklendirme Sistemimiz oluşturuldu.